אנחנו חיים בעידן ויזואלי ועם כניסתן של הרשתות החברתיות לחיינו עלתה הדרישה לעיצובים אטרקטיביים, שייצגו את העסק בדרך הטובה ביותר.
לא כל עסק יכול להרשות לעצמו שירותי גרפיקה מקצועיים ומעצב צמוד, שיתכנן עבורו באנרים מרשימים, פוסטים מניעים לפעולה או מצגות שיווקיות מנצחות.
הבשורות הטובות הן שקיימים שלל כלים חינמיים המיועדים לעיצוב עצמאי בסגנון DIY. תוכלו להיות המעצבים של עצמכם והשיג את התוצאות הראויות לפרסום.

לפניכם 5 כלים ידידותיים להפליא לשימוש בדסקטופ ובמובייל. בחרו את הפלטפורמה הנוחה לכם ביותר והתחילו לעצב…

CANVA תבניות גרפיות לכל צורך
אתר CANVA המגיע גם כיישום להורדה למכשיר הסלולרי הוא אתר ייחודי המציע לכם מגוון טמפלטים (רובם ללא עלות) המיועדים לעיצוב עצמאי. תוכלו לבחור תבנית לפוסטים לפייסבוק, לאינסטגרם, קאבר לפייסבוק, טמפלטים לסטורי ואפילו לגלויות וירטואליות.
עומדות בפניכם שתי אפשרויות מרכזיות: לבחור את הממדים האידיאליים לכל עיצוב – למשל לפוסט בפייסבוק ו"להלביש" על התבנית הלבנה עיצובים שלכם. כמו למשל, תמונות, לוגו וטקסטים או לבחור רקע קיים לפי אירוע או סגנון (עסקים, תיירות, חג חנוכה) ולשנות את הטקסט או לשחק עם הפילטרים לקבלת עיצוב ייחודי.
שימו לב שקיימים מספר מסלולים בשימוש בקנבה – מסלול חינמי ומסלולים לעסקים בתשלום. המסלול ללא עלות כולל אחסון בנפח GB1, גישה בלעדית ל -400,000 תמונות, איורים ותבניות ללא תשלום, הורדת עיצובים על רקע שקוף ועיצוב עם GIF (אנימציה).

אינפוגרפיקה בהישגך ידך
האינפוגרפיקה היא דרך נהדרת להציג רעיונות מורכבים או נתונים בצורה חזותית וברורה. אתר infogram מעניק לכם גישה ישירה לתבניות שונות ליצירת תרשימים, דוחות וגרפים באיכות גבוהה, כולל לוח מחוונים, שימוש במפות אינטראקטיביות וייבוא ישיר של הנתונים לגרף וייצוא של היצירות המעוצבות ושיתוף במדיה החברתית. כמו כן, האתר כולל מאגר עשיר בתמונות וסמלים ליצירת תמונות ייחודיות.

הפונט לו חיכיתם
כולנו יודעים שעיצוב הפונט קובע את הדרך בה יוצג הטקסט וכן משפיע על הבהירות של הטקסט. יש פונטים שקלים יותר לקריאה מאחרים, אבל אם ברצונכם להרחיב את מאגר הפונטים ולהשתמש בפונט יוצא דופן ומסוגנן יותר כדי להדגיש מסר שיווקי – . Google Fonts הוא מה שחיפשתם.
מדובר בסוג של קטלוג רחב של יותר מ-800 גופנים אינטרנטיים בקוד פתוח בלמעלה מ-135 שפות, כך שניתן למצוא גופנים הרלבנטיים לכל שפה וכן ליצור אוספים בהתאמה אישית. על מנת לבחור את הפונט הנכון עבורכם, התייחסו לאלמנטים כמו טיפוגרפיה, אינטואיטיביות, סוג הטקסט, צורת הפסקה המועדפת.

ליצור עיצובים יפים מהמובייל
היום לא חייבים לשבת במשרד מול מחשב כדי ליצור עיצובים מרשימים. כל שצריך זה רק להוריד את האפליקציות הנכונות למובייל או לטאבלט, לבצע סנכרון שלהם עם מאגר התמונות בטלפון ולהתחיל לעצב. אפליקציית picsart היא אחת הכוכבות המובילות בתחום המאפשרת ליצור מגוון חיבורים בין תמונות והפיכתן לקולאז'ים בגודל המבוקש לפי סוג הערוץ המיועד לפרסום, לקשט כל תמונה במסגרת מעניינת, לערוך תמונות כולל בהירות, הדגשה, סיבוב תמונות וכדומה והכל בדרך פשוטה. ניתן לחלוק את התמונות עם חברי הקהילה של האפליקציה, לשתף ישירות לנכסים הדיגיטליים או לשמור בגלריה של הטלפון או לייצא ישירות לתיבת המייל.

מאגר תמונות מכל העולם
מחפשים תמונות אילוסטרציה על מנת להעביר את המסר השיווקי? תוכלו להיכנס לאתר PIXABAY שהוא גם אפליקציה ולחפש תמונות חינמיות להורדה על פי מילת מפתח באנגלית. שימו לב שיש הפרדה ברורה בין תמונות בתשלום (לפי חותמת המים הטבועה על גבי התמונה) ובין תמונות לשימוש חופשי. את התמונות שבחרתם תוכלו לעצב בכלים הגרפיים שהוזכרו לעיל.