חשבו לרגע על הסיטואציה הבאה: התקבלתם למקום עבודה ועכשיו הגיע השלב לדון בשכר ובתנאים. לכאורה, אתם אמורים לקבל את מה שמציעים לכם, אבל תמיד כדאי לנסות ולנהל מו"מ כדי לשפר את נקודת הפתיחה ואת ההמשך. הקידום העתידי, בונוסים, יציאה להכשרות מקצועיות, הטבות לבני הזוג והילדים ועוד.

רבים חוששים לנהל מו"מ מתוך מחשבה שהם יפסידו את מקום העבודה הנחשק או יצרו תדמית קשוחה ובלתי מתפשרת שתעורר אנטגוניזם, אולם מי שלא יוצא למו"מ לא משיג את מה שהוא רוצה. סוד ההצלחה טמון באסטרטגיה הנכונה ובמיומנויות משא מתן משפת גוף ועד התמודדות בזמן אמת.

יש דברים ששווה להילחם עליהם
אל תנהלו מו"מ מנקודת הנחה שאתם מתכוונים להיאבק ויהי מה. הכינו לעצמכם סדר עדיפויות של הדברים החשובים לכם ביותר – יעדים ומטרות שמבחינתכם הם בגדר חובה בבחירה במקום העבודה הספציפי.
החליטו על מה לא תתפשרו ומה פשוט יהיה נחמד לקבל. בחרו שלושה דברים מרכזיים שתרצו להציג בפני המגייסים והחליטו גם מה יתנו לכם שיספק אתכם.
למשל, תוספת של %X במשכורת. שקלו את כל האלטרנטיבות שלכם על מנת שתוכלו להציע גם חלופה אם לא תקבלו מה שביקשתם מלכתחילה.

מוכנים לניהול מו"מ
חשוב מאוד להגיע לשולחן הדיונים כאשר אתם מוכנים. הכוונה היא – יש בידיכם מידע חשוב. למשל, אינפורמציה בדבר כמה נהוג לשלם לעובדי החברה או מהם התנאים הנהוגים במקום העבודה או בתעשייה. מהן האופציות הקיימות עבורכם ואילו שאלות שווה לשאול כדי לקבל תשובות, שיעזרו לכם להבין את מרחב התמרון בו אתם פועלים. חשוב להיצמד לעובדות כמו טבלאות שכר או עובדות שצוינו בהסכם העבודה. שימוש בעובדות ומידע מחזקים את רמת האמון.

ללכת על האמצע
חשוב להציג כמובן את התנאים האופטימאליים שאתם מבקשים לעצמכם כמו שכר גבוה והמקסימום של תנאים סוציאליים במטרה שיהיה לכם לאן להגיע ועדיין לצאת מרוצים. אולי תקבלו פחות ממה שביקשתם אבל עדיין גבוה יותר ממה שציפיתם או בדיוק מה שרציתם. קבעו לעצמכם גבולות וטווח תנועה. 

גישה שעושה הבדל
חשוב להגיע לשולחן הדיונים בראש פתוח ולא בגישה מלחמתית אלא לשדר גמישות מחשבתית. כדאי לדעת מול מי אתם מנהלים משא ומתן על מנת להכיר את החוזקות, החולשות, הסגנון. בכל מקרה, נסו להיות קשובים למה שנאמר ולחשוב היטב לפי גיבוש החלטה על מנת לשקול את דרכי הפעולה האפשריות. עם זאת, אמצו לעצמכם אסרטיביות נחמדה. מצד אחד, שפת גוף החלטית ומצד שני, דיבור אדיב. אל תמהרו להגיע למסקנות או לחתוך את התהליך. סבלנות היא שם המשחק ואפשר להשיג הרבה עם כוח שכנוע אך גם בכוח ההתמדה. דעו להתגמש על דברים מסוימים ולהתעקש על אחרים בגבולות הטעם הטוב.

נהלו מו"מ רק על משרות נחשקות באמת ורכזו את האנרגיות שלכם במה שחשוב לכם להשיג במקום בו תרצו לעבוד.