מערכת המסרים המיידים טלגרם הפכה לפלטפורמה חביבה בקרב בעלי עסק, שיודעים כיצד להשתמש בה לקידום מסרים שיווקיים. היתרונות של טלגרם הם רבים: מאופציה לצ'אט סודי שאי אפשר לתעד בצילום מסך ועד קבוצות כמעט בלתי מוגבלות בכמות החברים (עד 100,000 חברים לעומת 256 בוואטס אפ) ואפילו יצירת מסרים שנמחקים מעצמם, כמו כן שליחת הודעות כבדות יותר (עד 1.5 GB) ואפשרות לנהל מספר חשבונות על אותה אפליקציה כאשר מספר הטלפון אינו גלוי לכולם (רק לאחד הצדדים).

בעלי עסקים רבים תוהים כיצד להשתמש נכון בכלי הזה בהתנהלות עם לקוחות, כולל ביצירת בוטים שיפעלו בשמם. לפניכם מספר אפשרויות לקידום העסק דרך טלגרם:

פתיחת ערוץ טלגרם
הדרך הטובה ביותר למתג את העסק ולהפיץ מסרים לקהל לקוחות רחב היא דרך פתיחת ערוץ בטלגרם. יש לקחת בחשבון שהמנויים בערוץ לא יוכלו להגיב למסרים אלא רק לצפות בהם ובעל הערוץ יכול לעקוב אחר הערוץ, מספר המנויים ומספר הצפיות בכל הודעה.

פתיחת הערוץ מתבצעת דרך האפליקציה – יש להיכנס ולבחור בפתיחת ערוץ חדש. חשוב לבחור שם אטרקטיבי לערוץ שיעלה בקלות בחיפושים ויהיה זכיר וכמובן להפוך אותו לציבורי, אם תרצו שכמה שיותר אנשים ייחשפו אליו – אלא אם כן אתם מעוניינים ביצירת ערוץ פרטי למשתמשי פרימיום כמו מועדון לקוחות VIP וכדומה.

שימו לב גם לכתובת הערוץ – הקישור שיהיה קצר וקליט (הקישור יהיה באנגלית) וכן להוספת תיאור שיווקי אטרקטיבי המתאר את מהות הערוץ והפעילות בו.

הוסיפו תמונה כמו לוגו של העסק וחשבו על פעילות מעניינת לערוץ לאורך זמן בין אם הודעות חשובות בדבר הנחות והטבות ייעודיות או מכירת מוצרים דרך הערוץ עם קישור ייעודי לאתר אינטרנט או לדף נחיתה, טיפים בלעדיים שיתפרסמו רק בערוץ וימשכו משתמשים ממדיות שונות וכדומה. היו פעילים על מנת להעלות את מספר המנויים והצפיות בהודעות.

תוספים שעושים הבדל
קיימות תוכנות חיצוניות המיועדות לבעלי עסקים הפעילים בטלגרם ומעוניינים בפיצ'רים משודרגים שאינם מגיעים עם הטלגרם עצמו. כמו למשל, revechat המאפשרת לבצע LIVE CHAT ולקבל ניתוח נתונים של פניות מלקוחות וצפיות בהודעות, חלוקת מסכים עם לקוחות בטלגרם ועוד. כמו כן, פועלים בשוק בוטים ייעודיים לטלגרם כמו ASB Telegram Bot, שמאפשר לעקוב אחר מאות חשבונות טלגרם בו זמנית וליצור אינטראקציה פשוטה עם חשבונות שונים או telegramauto המאפשרת, בין היתר, ייצוא חברי טלגרם מקבוצות מתחרות והוספתם לקבוצה שלכם, ייצוא זיהוי משתמש, שליחת הודעות בתפוצה רחבה ועוד אוטומציה לטלגרם.

כמובן שהתוספם בתשלום ויש לבדוק כמה הם באמת יהיו יעילים לעסק שלכם וכיצד להפיק מהם את המקסימום האפשרי. שימו לב שיצירת בוט בטלגרם היא פשוטה יחסית עם הוראות של שלב אחר שלב מטלגרם עצמם שכדאי לשקול יצירת בוט עצמאי.

הירשמו לפלטפורמת הטלגרם, פתחו ערוץ וקבוצה, התחילו להשתמש וגלו את ההזדמנויות העסקיות שמחכות לכם בטלגרם.