ש' היתה במרוץ אחר הישגים בקריירה ועבדה שעות מטורפות, מכל מקום, מהמשרד ומהבית. לפני שהילדים התעוררו ואחרי שהילדים כבר הלכו לישון ואפילו בסופי שבוע. אבל מה ששבר את גב הגמל היו הפקקים. היא אומנם לא גרה רחוק ממקום העבודה, אבל הדרך היתה רצופת פקקים גם לפני שעות השיא והזמן שהיא הקדישה לנסיעות, כך הרגישה, חיסל לה את מצבור האנרגיות.

אחרי תקופה כזאת ש' החליטה לעבור לעבוד מהבית הודות להסכמה של הבוס שלה לשעות גמישות – היא עדיין התייצבה במשרד אחת לשבוע למלא את החלל, גם מההיבט שחסרה לה החברה אבל בעיקר בשביל סיעור מוחות וענייני בקרה. מבחינתה – היא השיגה את השילוב במנצח.

יש אנשים שמעדיפים לעבוד בסביבה הטבעית להם, הרי היא הבית בעוד אחרים זקוקים ליציאה מ"אזור הנוחות" כדי לשמור על פרודוקטיביות גבוהה. איך תדעו מה נכון בשבילכם ומהם החסרונות והיתרונות של כל החלטה? לפניכם מספר שיקולים חשובים בנושא.

משמעת עצמית מול פיקוח ובקרה
עבודה מהבית מצריכה משמעת עצמית וניהול לוח זמנים מסודר כדי לוודא שהעבודה נעשית, זו אחת הדילמות של מעסיקים האם העובד באמת יעבוד או תוך כדי יבלה זמן בבית על חשבון העבודה. יש מי שיודעים לנהל לו"ז כאשר יש להם משימות לבצע ואחרים עשויים לגלוש לעניינים אחרים. חשוב לנטרל הסחות דעת פוטנציאליות ואפשר להשתמש במערכות לניהול פרויקטים לביצוע מעקב אחר המשימות על מנת שהמעסיק ידע שאכן בוצעו וגם כדי שתוכלו להתמיד במשימותיכם.

בידוד מול חברה
עבודה מהבית עשויה להיות בודדה מאוד כאשר אתם עובדים לבד. יש מי שמעדיפים זאת על פני אינטראקציה עם עמיתים שלא תמיד מסתדרת לפי הציפיות בעוד אחרים זקוקים לחברה כדי ליהנות מהעבודה וגם להעלאת התפוקה, סיעור מוחות וכדומה. כמובן שאפשר תמיד לקבוע פגישות וכנסים בחוץ על מנת לגוון את השגרה או במשרד עצמו למצוא פינה שקטה כדי להשיג את הלב גם בתוך הביחד.

חיסכון בהוצאות או הוצאות לא צפויות
כאשר עובדים מהבית יכולים לחסוך עלויות על השכרת משרד , אבל מצד שני יתכן שיהיו לכם יותר הוצאות כמו רכישת ציוד משרדי הנדרש וניצול שטח למשרד על חשבון סביבת המגורים. כמובן שתלוי האם המעסיק שותף להוצאות או לא. כאשר עובדים בחוץ יש לגלם גם הוצאות נלוות כמו למשל, אוכל בחוץ ולבוש במיוחד ליציאה למשרד וכמובן הוצאות נסיעה. חשוב להשוות בין ההוצאות השוטפות על מנת להבין מהי הבחירה המשתלמת מבין השתיים.

בסופו של דבר, עבודה מהבית או מהמשרד היא החלטה אינדיווידואלית או כזאת המתאימה לפרק חיים ספציפי, למשל, כשהילדים קטנים או בשלב כלשהו בקריירה ואפשר תמיד לשלב בין שני העולמות או לבחור כל פעם מחדש את המסגרת התעסוקתית המתאימה.