רבים היו מעוניינים להחזיר את הזמן לאחור וליהנות מעור צעיר וקורן שהיה להם בנעוריהם. אבל המציאות היא שככל שמתבגרים, העור מזדקן ונחרטים בו קמטים, סימני גיל, כתמים והוא מאבד מהאלסטיות וממראהו האטרקטיבי.

הבשורות הטובות הן שאפשר להציל את המצב או לפחות לשפר אותו באמצעות טכניקות שונות של אנטי אייג'ינג, החל מהזרקות של חומרי מילוי ועד פילינג. טיפולים אסתטיים שעשויים לעשות הבדל גדול. לפניכם כמה מהטרנדים הבולטים בתחום ואף מילה על ניתוחים פלסטיים…

נפלאות החומצה ההיאלורונית
אי אפשר שלא לשמוע היום על החומצה הזאת, שהיא למעשה רכיב ביולוגי טבעי בגוף אך כמותה מופחתת עם השנים. כתוצאה מכך, העור שלנו מאבד את המרקם האלסטי שלו והנפח הטבעי ונראה חסר חיות. הדרך להשיב לו בחזרה מהחומצה ההיאלורונית היא באמצעות קרמים, קפסולות או הזרקות. החומצה עצמה אחראית על אספקת לחות גבוהה לעור ומזרזת את היווצרות הקולגן אותו חלבון שחשוב לבניית מבנה העור ולגמישותו.

קיימים קרמים שונים המכילים את החומצה להגנה על העור מפני יובש ומתיחת העור, אבל ככל הנראה התוצאה הטובה ביותר שתקבלו היא באמצעות הזרקת החומצה ישירות לשכבות של העור – מנת אנרגיה לעור. ההזרקות עצמן מתבצעת באמצעות קנולה, מחט דקיקה וכמעט שאינה מורגשת ומטופלים מדווחים על תוצאות טובות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שיש לחזור על פעולת ההזרקה כל מספר חודשים כאשר העור מנקז מתוכו את החומצה ויש להטעין אותו מחדש בחומר המילוי.

לקלף את הפנים – לחדש את התאים
הפילינג כאן כבר הרבה שנים, הוא אינו טרנד, אבל כיום הוא עבר חידושים כימיים ועזה של טכנולוגיה להעצמת אפקט הפילינג. לרוב נהוג לתזמן את הפילינג לעונת החורף, כי מדובר בקילוף עמוק של העור כך שהוא נעשה רגיש במיוחד לקרני UV.

יש פילינג רפואי המוצע בשלוש דרגות – שטחי, בינוני, עמוק. העמוק הוא חדירה לשכבה השנייה והשלישית של העור. בפילינג מוסרים תאים מתים על מנת לחדש את היווצרותם של תאים מרעננים וכך להשיג מראה צעיר וחיוני יותר. היום מקובל לבצע, בין היתר, פילינג בלייזר שדומה בעוצמה לפילינג רפואי המבוסס על חומר בשם פאנול, אומנם ההחלמה ארוכה יותר אבל התוצאות אמורות להיות מרשימות במיוחד.

הקסם של גלי הרדיו
טיפולי אסתטיקה רבים מבוססים על גלי רדיו, שמייצרים אנרגיה המיועדת לעורר את התגובה הטבעית של הגוף מבחינת ייצור קולגן. החלבן האחראי כאמור על מתיחת העור. כיום יש מכשירים של גלי רדיו וטכנולוגיות שונות שאינם פוגעים בשטח העור עצמו אלא מחדירים את האנרגיה לעומק הנדרש ותורמים לבניית קולגן.

אפשר לכוון את הגל לכל אזור שסובל מקמטוטים, יובש או דורש מיצוק, בין אם אלה הפנים, הצוואר או אזור המחשוף. הטיפול קצר יחסית ולא אמור לכאוב או להיות מלווה בתופעות לוואי ידועות. הקולגן יעשה את שלו ואתם תבחינו בעור מחודש, צעיר ורענן יותר.

עולם האנטי אייג'ינג לא מפסיק להפתיע. התעדכנו בחידושים ואמצו את הטכניקות המתאימות לכם.