רגע לפני שאתם מעמידים את הנכס למכירה, בדקו כיצד תוכלו להעלות את ערכו מבלי להיקלע להוצאות כספיות גבוהות. השבחת הנכס היא לא פרויקט יקר כפי שנהוג לחשוב ואפשר בתקציב שפוי לשדרג את סביבת המגורים ולשכנע קונים לשלם יותר.

הכל עניין של מראה ותדמית – בית שנתפס יוקרתי ונחשק יימכר במהירות לכל המרבה במחיר. איך ניתן לבצע השבחה בדרך המהירה ביותר?

צבע שעושה הבדל
צביעת הקירות יכולה לשנות לחלוטין את מראה החלל וליצור תחושה של גודל ומרחב. כלומר, הבית ייראה גדול יותר מכפי שהוא באמת באמצעות הגוונים הנכונים. רצוי לבחור צבע נקי, עדין ובהיר במיוחד במקרה של חללים צרים וחשוכים. אפשר להקצות קיר כוח אחד, שיהיה קיר דומיננטי וייצבע בצבע שמייצר אפקט מעניין. צביעת הקירות מעניקה מראה חדש יותר גם לבתים ישנים במיוחד.

לפנות את החלל
ללקוחות קשה מאוד לראות את הפוטנציאל של בתים עמוסים בחפצים. רהיטים זה טוב ויפה, כאשר אלה נבחרים בקפידה ומסודרים בקומפוזיציה המתאימה למידות החלל. למשל, כזאת שמפנה את השטח ומאפשרת מקסימום רצפה. כמו  ספה המורמת על רגליים דקורטיביות.

ניתן להוסיף שטיח ליצירת טאץ' חמים ומזמין יותר ולהצטייד בפתרונות אחסון לסידור החדרים. יותר. ככל שהבית יהיה מאורגן יותר, כך הדיירים הבאים יוכלו לדמיין מה הם יכולים לעשות מהמקום הזה – לנצל את השטח בצורה מקסימלית, לשבור קיר של חדר ארונות כדי להרחיב את סוויטת חדר השינה וכל העולה על דעתם.  

הום סטיילינג זה סוד הקסם
חלק בלתי נפרד מתהליך הרה אורגניזציה בבית טמון בפריטים קטנים שמפיחים חיים בסלון, חדר השינה, המטבח וחדרי הרחצה. לא חייבים להחליף ספה, אפשר פשוט לעטוף אותה בכיסוי ססגוני וכריות דקורטיביות, לתלות ווילונות במראה נוזלי ורך לטשטוש חלונות מיושנים, לחדש רק את החזיתות של המטבח, להוסיף שטיח שיחפה על אריחים שבורים.

חשבו גם על נגיעות שמוסיפות טוויסט כמו פרחים באגרטל, מפה לשולחן, תמונות על הקירות או מדבקות קיר תלת ממד ומראות שמייצרות עומק ועניין. שם המשחק הוא איזון. חשוב שיהיה איזון בין למשל רהיט שהוא מאסיבי וכבד לרהיט קליל יותר, צבע כהה שמתמזג עם בהיר, משחקים בין טקסטורות וגופי תאורה שמפיצים אור נעים שמפצה לפעמים על תחושת ניכור או חלל חשוך.

לא מציגים לפני שמנקים
ניקיון יסודי הוא פרט חשוב בתהליך ההשבחה, כי באמצעות ניקיון מקצועי המבוצע על ידי אנשי מקצוע שמגיעים עם מכשור מתקדם, אפשר לסלק לכלוך טורדני ולהסיר כתמים קשים, לגרד עובש ולרענן את הבית כמו גם במקרים מסוימים, לבצע ציפוי מחדש, למשל, של האמבטיה. כל אחד רוצה להיכנס לבית נקי ומסודר ולפעמים שווה להשקיע בניקיון מקצועי ובמיני שיפוץ כדי להעלות את תג המחיר.

אתם בוחרים איך להשביח את הנכס מטיפול בתשתיות כמו חשמל ואינסטלציה, הוספת מערכת של בית חכם, פתרונות מיגון ואבטחה, חלוקה חדשה של החלל באמצעות הריסת קירות ואפילו תוספות בנייה במידה והתקבלו ההיתרים המתאימים לכך.