בעידן שבו הפרסום הדיגטלי אט אט הופך למוביל בתחום הפרסום ואם אתה לא שם אתה למעשה לא קיים, אתר מקצועי הוא אחד מדרישות החובה של כל עסק, חברה או ארגון.

הפרסום הדיגיטלי הוא הדרך המהירה והמיטבית להגיע לכמה שיותר לקוחות בו זמנית. אל לכם לשכוח שזו גם דרך לתקשר עם הלקוחות באופן שוטף ולהציג את המוצרים או השירותים שהעסק מציע.

אז חלקכם בטח יחשוב לעצמו למה בכלל צריך אתר אם יש לנו עמוד עסקי בפייסבוק, התשובה לכך היא שכל עוד לקוחות לא מכירים את הדף העסקי שלכם זה שווה ערך לכך שאין לכם דף כי על מנת להגיע אליכם, הלקוחות צריכים לרשום את שמכם במדוייק (אבל אם הם לא מכירים אתכם איך יחפשו…) ועל מנת שתופיעו בתוצאות חיפוש של לקוחות קודם כל אתם חייבים שיהיה אתר (נכס בפני עצמו).

הבנתם שצריך שיהיה אתר , עכשיו צריך לבנות אותו….

יש את האופציה הראשונה (המסורתית) לקחת איש מקצוע המומחה בבניית אתרים והוא ידאג לבנות את האתר בהנחיה שלכם כמובן וישנה אופציה שנייה בשיטת "עשה זאת בעצמך", יש אמרה שאומרת שאם אתה רוצה שמשהו ייעשה כמו שצריך וכמו שאתה רוצה- עשה זאת בעצמך, כמובן שאם מסיבה כזו או אחרת זה לא עובד תמיד אפשר לחזור לשיטה המסורתית.

כאן אנו נתמקד באופציה השנייה- "עשה זאת בעצמך", אז איך בכלל ניגשים לזה?

אז לפני שבוחרים בפלטפורמה המיועדת לבניית אתר באופן עצמאי צריך לחשוב ולעשות הכנה מוקדמת,  צריך לחשוב ולבדוק מה המטרה בבניית האתר ובהתאם לכך לבנות אותו. דבר נוסף,  על מנת שהאתר יהיה נגיש יש צורך בשימוש במילות מפתח הקשורות לתחום העיסוק, מטרותיו ותכניו. כך יהיה לגולש קל יותר להגיע אלינו כשיקליד מילה הקשורה לעסק.

בניית אתרים באופן עצמאי מעולם לא הייתה משימה קלה יותר, כיום קיימות הרבה מערכות נגישות, קלות וזולות. בנייה וניהול האתר נעשית  אונליין באמצעות גישה למערכת נוחה וידידותית לשימוש. בדרך זו ניתן לעדכן את האתר בכל רגע נתון כל עוד יש מחשב ואינטרנט.

מערכות אלה מורכבות בדרך כלל מתבניות עיצוב מובנות (מבחר גדול) שמקלות באופן משמעותי על התהליך וכמובן שישנה אפשרות גם ליצור אתר בהתאמה אישית. השימוש במערכות כולל בדרך כלל מלבד הפלטפורמה של בניית האתר גם אחסון של האתר, דומיין בינלאומי ותיבות דואר אלקטרוני.

מערכות בניית אתרים לדוגמא: וורדפרס, Wix, livecity, Webs ועוד. צריך לזכור להצטייד בסבלנות- בכל זאת עושים משהו חדש אז גם לומדים תוך כדי תנועה. הכנה מוקדמת של התכנים וחשיבה על מבנה האתר יסייעו רבות בתהליך.