בעידן המודרני אנשים מבצעים הסבה מקצועית בתדירות גבוהה והופכים את עצמם למועמדים רלבנטיים יותר עם הידע המקצועי הנדרש לתפקידים המבוקשים בתעשייה. הסבה מקצועית אפשרית בכל שלב בחיים, אך לפני שבחרתם בכיוון המועדף – כדאי לבצע סקר שוק ולבדוק בין טבלאות השכר ומודעות הדרושים אילו מקצועות באמת נדרשים בשוק העבודה, מה יהיה השכר הפוטנציאלי והאם מדובר בתחום שמתאים לכם בתקופה זו בחייכם לפי הצרכים והרצונות שלכם.

לפניכם 5 קורסי הסבה מקצועית בסגנונות שונים שאולי יעניין אתכם. שתהיה דרך צלחה.

מנהל איקומרס – אמזון מגיעה עד אליכם
זירת המסחר האלקטרוני לא מפסיקה להפתיע ולחדש ועם כניסתה של הענקית אמזון לישראל – חוקי המשחק עומדים להשתנות. כיום יש פוטנציאל אדיר בניהול חנות מקוונת בין אם חנות סחר עצמאית או חנות באחת מפלטפורמות המסחר האלקטרוני כמו ebay, אמזון, אלי אקספרס וכדומה. בניהול אתר סחר תוכלו לאפיין ולנהל חנות אינטרנטית, לקדם ולשווק אותה וכך להגדיל רווחים. זהו תחום דינאמי ומסקרן, שמשלב בין טכנולוגיה לחשיבה אסטרטגית שיווקית ומאפשר לעבוד הן כשכירים והן כעצמאים בשוק המקומי ובשוק הגלובלי.

בודקים את התוכנה ומרוויחים בגדול
מי שמעוניין לבצע צעדים ראשונים בתעשיית ההייטק, בוודאי ישמח להשתלב בתחום ה-QA. בדיקות תוכנה. אין מוצר טכנולוגי שיוצא לאוויר בלי שיבדקו אותו עשרות אם לא מאות פעמים בתהליך פיתוח מורכב שמחייב בדיקות מקצועיות ומעמיקות הן מבחינת ביצועים והן מבחינת איכות ואמינות. בודק תוכנה משתמש בכלים ידניים ובכלים אוטומטיים כדי לבדוק מהירות, זמן תגובה, לאתר באגים ולשדרג את התוכנה כך שהיא תהיה טובה יותר או מותאמת למפרט הטכני המקורי. זהו תחום מבוקש שמהווה עבור רבים נקודת זינוק לתפקידים שונים בהייטק.

אימון אישי או מקצועי – תתחילו להתאמן
רבים מתפתחים בתקופות שונות במהלך חייכם לתפקידי אימון – קואצ'ינג. תפקיד המאפשר לכם להנחות, לכוון, להדריך וללוות אנשים שונים, במגוון סיטואציות ולהעניק להם סט כלים מעשי לשינוי בין אם בחיים האישיים או המקצועיים. זהו תפקיד שניתן לשלב עם תחומי עניין שונים, לימודים ואפילו עבודה במשרה מלאה כאשר האופציות רבות בין אם אימון לקריירה, אימון למציאת זוגיות, אימון להורים ויש בו גם ממד של שליחות וסיפוק אישי עצום כאשר המאומנים אכן מצליחים להגיע ליעד המבוקש או מבחינים בשינוי משמעותי בחייהם.

עצבו את זה ותיהנו ממשהו חדש בחיים
עולם העיצוב אף הוא מציע שלל הזדמנויות לשינוי קריירה בין אם בדמות עיצוב גרפי או עיצוב פנים או עיצוב אופנה. מי שהינו בעל נטייה חזותית, חשיבה יצירתית, נמשך לאסתטיקה – יוכל למצוא את מבוקשו בין מקצועות העיצוב הרבים כאשר לעיתים מדובר בהסבה מקצועית בת מספר חודשים ולעיתים בת מספר שנים, תלוי במוסד הלימודים ובמסלול הנבחר.

מחנכים את דור העתיד
אם בעבר מקצוע ההוראה נתפס כמקצוע קשה, מורכב, ארכאי, הרי שכיום הוא זוכה לתהילה מחודשת עם כניסתם של אקדמאים רבים שמבצעים הסבה מקצועית ועוזבים משרות נחשקות לטובת הוראה. המורים היום מרוויחים ומתוגמלים יותר מתמיד ולכם יכולה להיות הזכות לעצב את פני דור העתיד וליהנות גם ממקצוע עם חופשות ארוכות יחסית ותנאים סוציאליים נוחים.