תניחו בצד את הסיגריות, המשקאות המוגזים, כבו את מסך הטלוויזיה – יש חיים אחרים. כושר, טכניקות הרפיה, אוכל בריא שיכול להיות אפילו טעים וכל אלה תוך כדי השגרה, יכולים לשדרג לכם את איכות החיים הרבה יותר מכפי שחשבתם. 5 הרגלים קטנים שיכולים לחולל שינוי גדול.

סוד המים
לשתיית מים השפעה משמעותית על המצב הבריאותי. המים שוטפים את הגוף מרעלים, מסייעים בניקוי הריאות, מעלים את רמות האנרגיה, מספקים לגוף מינרלים חשובים, מונעים אבנים בכליות ומסייעים בוויסות הטמפרטורה של הגוף. עשו לכם הרגל להתעורר עם שתי כוסות מים מדי בוקר והחזיקו תמיד בקבוקי מים בהישג יד.

הצריכה המומלצת של מים משתנה מאדם לאדם, אבל לרוב מדובר בכ-8 כוסות מים לאישה בכ-12 כוסות מים לגבר כאשר ניתן להחשיב נוזלים שונים במסגרת כמות הכוסות, כמו למשל, נוזלים שמגיעים מאכילת ירקות.

כושר תוך כדי תנועה
הסברה הרווחת היא שאם לא מבצעים פעילות גופנית על בסיס גבוה ובעוצמה גבוהה הגוף לא באמת מרוויח. אבל זוהי טעות ויש מחקרים שכבר הוכיחו שאפילו מעט פעילות גופנית יכולה להשפיע על התפקוד הפיזי והמצב המנטאלי. נסו תמיד לבחור בדרך המאתגרת יותר.

למשל, לעלות במדרגות במקום במעלית, להקיף את הבניין מספר פעמים, ללכת לסידורים ברגל במקום להזיז את האוטו. אפשר להוריד אפליקציות שמסייעות לכם לבצע תרגילים תוך כדי ישיבה מול המחשב או במהלך היום כמו endomondo או 100 Office Workouts. כולל איורים של התנוחות המומלצות לאימון במשרד מבלי שתצטרכו אביזרים או תנאים מיוחדים לביצוע הפעילות.

נשנושים מהסוג הבריא
לרובינו יש נטייה לאכול בין ארוחות, ללכת למקרר כדי לבדוק מה חדש וכמובן לנשנש. אוכל ברובו נובע מאכילה רגשית, דרך להפיג מתחים או שעמום. אבל אנחנו כמובן נמשכים למה שנמצא בהישג יד ולכן, כדאי תמיד לצאת לפגישות עם אריזות של שקדים לא קלויים או פירות וירקות חתוכים. נשנושים בריאים שיטעינו אותנו באנרגיה גבוהה ובמינימום קלוריות.

שקט בבקשה
אנחנו חיים במתח תמידי ובין אינספור גירויים, הסחות הדעת אורבות לנו בכל מקום והתודעה מקפצת. כל הרעש מסביב וגם אי השקט הפנימי עשויים לגרום לנו להפרעות קשב וריכוז וקשיים נוספים. כדאי לעשות ברגל פעם-פעמיים ביום ולאמץ חמש-עשר דקות של שקט, כל אחד כפי יכולתו.

לעצום עיניים, לשקוע בדמיון או במחוזות רחוקים וחוויות חיוביות שמסבות לנו אושר, להקשיב רק לרחשים מסביב או לתרגל טכניקות של נשימה או הרפיה. כמובן שמדיטציה ויוגה יכולות מאוד לסייע למצוא את השקט מבפנים גם כשבחוץ הכל גועש וסוער.

יומני האישי
תתפלאו אבל ניהול יומן אישי יכול לשנות לכם את החיים. הכוונה היא לסייע לכם להתמקד בדברים החיוביים שקרו לכם מדי יום. נסו לכתוב את החוויות הטובות גם בימים מעצבנים ולשתף בהן את חבריכם או בני משפחתכם.

התחילו כל ארוחת ערב משפחתית בדברים עליהם אתם מכירי תודה וכתבו ביומן את התחושות והרגשות שלכם. הרפלקציה כשלעצמה תסייע לכם לשחרר חסמים ולהתבונן במציאות של חייכם מפרספקטיבה אחרת.

התחילו בשינויים קטנים והמשיכו לגדולים. שינוי חיים הוא תהליך משינוי בריאותי ועד שינוי מנטאלי. תחילתה של השנה היא הזמן לחשוב על שינויים ולבצע אותם.