רבים חלמים לפלס את דרכם ולהשתלב בחברות הייטק בשל היוקרה, התנאים המפנקים וההזדמנויות הרבות לקריירה מצליחה. אבל מה קורה למי שלא למד תואר אקדמי בהנדסה או מדעי המחשב? האם גם לו יש סיכוי להיכנס לתעשייה הנחשקת?

התשובה המשמחת היא שכן, יש כיום שלל מקצועות שניתן לרכוש במסגרת לימודי תעודה המקנים את הידע והכלים להגיש מועמדות לתפקידים בחברות הייטק ולהתפתח מהם לתפקידים אחרים, מגוונים ובכירים להפליא. אז מה הן האופציות המקצועיות שעומדות בפני מי שהחליט להיכנס לתחום?

QA – שווה את הבדיקה שלכם
בין אם למדתם ספרות או זה עתה סיימתם את השירות הצבאי תוכלו לנסות להשתלב כבודקי תוכנה בחברות. כל מוצר שיוצא היום לאוויר העולם בתהליך הפיתוח, בין אם זו תוכנה או אפליקציה או מערכת, עובר תהליך בדיקות מקיף שמטרתו לוודא שהמוצר עומד במפרט הטכני המקורי, נטול באגים ומספק את הביצועים הנדרשים.

מי שאחראי על ביצוע הבדיקות האלה הם בודקי התוכנה המיומנים שמשתמשים בכלי בדיקה ידניים מסורתיים ובכלי בדיקה אוטומטיים שמקצרים תהליכים ומאפשרים לאנשי QA לבצע בדיקות מקיפות יותר ולקבל תוצאות בזמן קצר יותר לרבות בדיקות רגרסיה ובדיקות שרצות בו זמנית על פלטפורמות שונות. ניתן ללמוד לימודי תעודה בתחום ולהתחיל את הדרך בחברות מסוגים שונים ולהבין יותר את תהליך הפיתוח.

האיש שמאחורי האפליקציה
קשה לדמיין את חיינו בעת הנוכחית בלי היישומים שהפכו לחלק מהשגרה שלנו בין אם זו אפליקציה לשליחת מסרים מידיים או אפליקציה לניווט ברכב, יישום שבוחן את הצעדים שלנו בעולם ומדווח בפידבק על ההתקדמות ועוד.

קורס לפיתוח אפליקציות בין אם למכשירי IOS או אנדרואיד (מומלץ קורס משולב) יעניק לכם את הכלים לפיתוח אפליקציות בין אם תעבדו בתחום הפיתוח או בכלל אתם יזמים ויש לכם רעיון לסטארט אפ משלכם ואין לכם פשוט מושג איך טכנית אפשר להפוך את החזון ליישום פעיל. היום חברות רבות מפתחות אפליקציות ומחפשות מפתחים ומי שיוכל לתחזק את האפליקציה ברמת תחזוקת הקוד או שדרוג ועדכוני גרסה.

זהירות, פריצה בדרך
עולם הסייבר סקיורטי תופס תאוצה עם התגברותם של איומים במרחב הווירטואלי מחדירה למסדי נתונים והדלפת נתונים רגישים ועד שליטה מרחוק במערכות. חברות רבות מחפשות מגני סייבר, הלוחמים של העת החדשה שיוכלו להגן על המערכת וכן לזהות איומים שונים, לטפל בתקריות כאשר הן מתרחשות וליישם אמצעי הגנה שונים כולל גיבויים, חומת אש וכל שדרוש על מנת לשדרג את מערך האבטחה של החברה בה עובדים. ניתן להתקדם לתפקידים שונים באבטחת מערכות מידע ועוד.

על מנת להחליט מה ללמוד, כדאי לבחון את מודעות הדרושים ואת טבלאות השכר בזירת ההייטק ולבדוק אילו מקצועות אטרקטיביים שאינם דורשים ניסיון קודם או תואר אקדמי. לבחור היכן ללמוד ומכאן – השמיים הם הגבול!