אספנו במיוחד עבורכם את מקצועות הלימוד הכי מוזרים. שנת הלימודים החדשה אוטוטו מתחילה, מעוניינים להירשם?

בחירת לימודים מוזרים ולא פרקטיים שלומדים רק משוגעים לדבר, אנשים שהולכים עם הלב והעניין ולא עם השכל. אפשר למצוא שפע של תארים באמת מוזרים אך הנה רשימה קצרה של מקצועות הלימוד המוזרים ביותר שהצלחנו למצוא ברחבי הרשת.

לימודי אלכוהול 

תודו שאתם לא באמת מופתעים לראות תואר אוניברסיטאי בנושא הזה, שמצטיין בשתייה חסרת מעצורים. בירה היא חלק מהתרבות הבריטית ובאוניברסיטת אדינבורו נחושים לתת לכם את כל הכלים להפוך למנהלי מבשלת בירה או זיקוק אלכוהול, דרך לימוד של הפרקטיקה והתיאוריה של הנושא. במסגרת התואר לומדים הסטודנטים איך לזקק, להתסיס, לבשל ולטפל במה שיהפוך בסוף לבירה שתזמינו בפאב. לאוניברסיטה עצמה יש מבשלה בה מתאמנים הסטודנטים ואנחנו יכולים רק לנחש כמה מהם כבר התעוררו בבוקר בלי לזכור מה עשו אתמול – מעניין אם פה זה תירוץ לגיטימי לאיחור לשיעורים.

בכל אופן, הסטודנטים לומדים איך פועלת תעשיית הבירות, איזו טכנולוגיה מעורבת בהפקת הבירה ויותר מהכל: את המדע שמאחורי מוצר הבסיס הבריטי הזה. כימיה, ביוכימיה, מתמטיקה ופיזיקה הם חלק מהתואר, לצד היכרות מעמיקה עם מולקולות, רעלנים ואפילו ביולוגיה. את כל אלו תלמדו בקורסים עם שמות הזויים כמו: יישון בירה, מיקרוביולוגיה של מזון, טכנולוגית אריזה ואספקטים מסחריים של בישול בירה. מי שקבע את שכר הלימוד כנראה שתה יותר מדי: 9,000 פאונד תשלמו על שנת לימודים אחת פה. לחיים!

לימודי קרקס 

עכשיו כשאתם מספיק שיכורים, כנראה שתסכימו להירשם ללימודים שיעלו אתכם גבוה גבוה וישימו אתכם בין שמיים וארץ, על חבל דק. אם אין לכם פחד גבהים – הלימודים הללו בדיוק בשבילכם: לימודי קרקס והופעות פיזיות של שנתיים תמימות, במהלכן לא רק תתאמנו בהופעות עוצרות נשימה – אלא גם תזכו להופיע בפסטיבל גלסטנברי האגדי.

הלימודים נעשים בשיתוף פעולה עם מרכז הלוליינות והתיאטרון הפיזי המוביל באירופה והם כוללים שלל מיומנויות שיגרמו להורים שלכם לא לישון בלילות מהדאגה ולחברים שלכם להזמין אתכם ליותר ימי הולדת. מלבד שיעורי הטרפז תמצאו פה גם ג'גלינג, אקרובטיקה ואפילו ליצנות.

לימודי וויקינגים

תכירו את לימודי הוויקינגים. כן, לא טעיתם, היכרות מעמיקה להיסטוריה המקפיאה מקור של הוויקינגים, שמתמקדים בתקופת פעילותם דרך צלילה לתרבות ולשפות הסקנדינביות. תמצאו פה קורס על קולנוע נורדי, היכרות קרובה עם נושאים שמישים כמו המיתולוגיה הסקנדינבית של ימי הביניים, תקראו את הספרות הנורדית החשובה, תכירו נרטיבים של עבד ואדון בתרבות, את הדת והסביבה במסגרתן פעלו הוויקינגים, את ההיסטוריה של האזור ואת הארכיאולוגיה שנמצאה בו.

אתם עדיין איתנו? אז חוץ מלשבור את השיניים בשבדית עכשווית – תלמדו פה גם את גרסת ימי הביניים של השפות והתרבויות. אם אתם מרגישים שהתואר הזה לא בדיוק בשבילכם, אולי נקודת האור שבו תשנה את דעתכם: בשנה האחרונה ללימודיהם, הסטודנטים בתכנית מבלים שליש מהשנה באוניברסיטה בדנמרק, בנורבגיה או בשבדיה. שכר הלימוד , אגב, כואב גם בדנית: 9,000 פאונד לשנת לימוד.

לימודי האקרים

אם פיצחתם את הסיסמא לכרטיס האשראי של אמא בגיל 10 וביליתם את שעות הפנאי שלכן לפני הבת מצווה דווקא בשינוי הקוד של אתרים, אז מצאנו תואר במיוחד בשבילכם: תואר בהאקריות אתית. הלימודים מגניבים במיוחד: פה תלמדו את השיטות הכי מתקדמות לפריצה לאתרי אינטרנט ולשרתי רשת, תשמעו על כשלי האבטחה שקיימים במערכות ואיך לנצל אותם, תעברו הדרכה צמודה שתלמד אתכם איך לגנוב מידע וגם איך לשלוט מרחוק במחשב של כל מי שתחפצו. נשמע כמו תכנית להשתלט על העולם? בהחלט – אבל לצערכם זו לא המטרה של הלימודים: המטרה להפוך אתכם להאקרים מצוינים שיוכלו לאתר פרצות ביטחון, למנוע פריצות לאתרי אינטרנט ולשרתים ולתפוס האקרים אחרים.

כדי להשיג את כל זה תצטרכו להוכיח במבחני הקבלה שאתם יודעים לענות על שאלות כמו: איך האקרים פורצים למערכות? האם אפשר לפרוץ לכל מחשב ועד כמה קל להשיג מידע מרשתות של תאגידים? אגב, את שכר הלימוד אולי תצטרכו לגנוב מההורים: 7,000 פאונד לשנה – לא פחות.

מחפשים כיוון ללימודים? נסו הכוונה מקצועית…