מונבטים, מותג חדש שמביא בשורה ענקית לחובבי מזון הבריאות: מהיום מתחברים בחזרה לכל מה שטוב ומזין בטבע. סופסוף, מהפיכת בריאות אמיתית.

הבחירה לאכול בריא

לכל אחד יש רגע כזה בחיים, שהוא מקבל החלטה להתחיל לאכול בריא. גברים, נשים, צעירים, מבוגרים, ספורטאים, צמחונים, כאלו שרוצים להוריד במשקל, או פשוט אנשים שרוצים להרגיש טוב יותר עם מה שהם מכניסים לגוף שלהם. ומרגע שמקבלים את ההחלטה, העבודה לא נגמרת. כי הבחירה לאכול בריא היא בחירה מתמשכת, יום יום, שעה שעה. צריך לשים לב למה שאוכלים, למה ששותים, אפילו לנשנושים הקטנים בין הארוחות יש תפקיד מפתח בתזונה בריאה. פתאום לא כל דבר נכנס לפה, פתאום מתחילים לקרוא את האותיות הקטנות של כל מוצר שמכניסים הביתה. פתאום ממש אכפת לנו מהגוף, ואנחנו מחפשים פתרונות חדשים שיעניקו לו את התזונה הבריאה ביותר.

הסיפור של מונבטים

מונבטים מביאים בשורה של ממש למי שבחר לאכול בריא, עם סדרת מוצרים המבוססים על חומרי גלם טהורים, טבעיים ואורגניים לגמרי, ללא תוספות סוכר ושמן. אבל כדי להבין הכל, כדאי שנחזור כמה שנים לאחור. למרבה האירוניה, הסיפור של מונבטים לא התחיל מתוך בחירה, אלא דווקא מתוך צורך. בעיה בריאותית הובילה את בעז אוליברו, בחור צעיר, יצירתי והרפתקן, ליצור עבור עצמו פתרון תזונתי שיהיה מצד אחד טבעוני ונטול גלוטן ומצד שני – טעים ומזין. השמועה על "מוצר הפלא המונבט" שיצר בעז במו-ידיו הצמיחה כנפיים וייצרה דרישה בקרב הקהל שסביבו. לאחר תקופה של מחקר ופיתוח, החליף בעז את המטבח הביתי במפעל סופר מתקדם עם כל תקני הבריאות הקפדניים ביותר, ומוצר האב-טיפוס הפך לקשת רחבה של מוצרים במגוון טעמים. "רציתי לייצר אוכל שעושה טוב בבטן", מסביר בעז, שסוד ההצלחה שלו דווקא ישאיר אתכם פעורי פה, "פשוט חזרתי לטבע". בעז מסביר: "אני לא מונע אך ורק מטעמי מוסר, פשוט גיליתי ששימוש בקטניות מונבטות, בתוספת ירקות ופירות שנבחרו עפ"י ערכיהם התזונתיים, יוצר ביחד מזון שהוא בריא, מזין, פשוט טוב לנו יותר".


בעז אוליברו. במפעל מונבטים.

למה זה בעצם כל כך בריא?

כדי להבין איך זה באמת עובד, ביקשנו מאסף, דיאטן קליני במונבטים, להסביר במילים פשוטות: "יש פה שילוב של כמה יתרונות שידועים לכל מי שאי פעם התעניין בנושא אוכל בריא, שנותנות ביחד פתרון מושלם. קודם כל, חומרי גלם מעולים, טבעיים ואורגניים, בעלי ערך תזונתי גבוה, ודבר שני, תהליך השריה והנבטה שגורם לערכים התזונתיים להיות זמינים יותר ולהיספג טוב יותר בגוף. לדברי אסף, יש כאן עולם של יתרונות: המונבטים עשירים בסיבים תזונתיים טבעיים המגיעים ישירות מחומרי הגלם. יש להם אינדקס גליקמי נמוך (רמת הסוכר עולה במתינות) ולכן הם משביעים לאורך זמן. עם זאת, הם אינם מכבידים על הבטן ויוצרים תחושת כבדות. לכאורה, זה נשמע כמו אוכל קסם. אבל חייבים לטעום כדי באמת להבין.

בריאות, לא פשרות

הפכו את האריזות של מונבטים וגשו לרשימת המרכיבים. ניתן לספור אותם על יד אחת. קטניה איכותית, ירק, פרי, אולי מעט מלח הימלאיה מובחר. זהו, זה הסיפור. איפה כל השמן, הסוכר, צבעי המאכל? נשארו בחוץ. איפה השמרים, החומרים המשמרים, מעכבי החמצון, החומרים המתחלבים, התוספים המהונדסים שנשמעים כמו תרופות? פשוט לא נכנסו. אין צורך. כי מרכיבים שיש בשם שלהם אותיות באנגלית הם לא אוכל. בטטה, קינואה ותפוח – זה אוכל. "אצלנו אין פשרות", מסביר בעז, "אנחנו הופכים עולמות כדי למצוא את חומרי הגלם הטהורים ביותר, האורגניים ביותר. מה שלא טבעי וטבעוני – לא נכנס למפעל. ומה שתעשייתי, מהונדס או חסר ערך תזונתי – אין לו סיבה להיכנס לאוכל". המפעל עומד בתקנים המחמירים ביותר מבחינת חשיפה לגלוטן ולאלרגנים נוספים, וכל רכיב נבדק בשבע עיניים לפני שהוא מוצא את דרכו אל תוך חגיגת הבריאות הזו. "אם אתם רציניים בקשר לבריאות, אני אפילו יותר, תסמכו עליי", מוסיף בעז, בנאדם חייכן, אבל רציני.


חלקה האחורי של אריזת מונבטים – מאפה קינואה+כוסמת+בטטה.

עולם של בריאות, לרציניים בלבד

נכון להיום מציעים מונבטים 4 קטגוריות מוצרים, עם עולם שלם של טעמים ואפשרויות: מאפים, מאפים דקים, קציצות והמבורגרים. שתבינו, רק למאפים יש 15 טעמים שונים. הרעיון היה ליצור אינספור אפשרויות למגוון רחב ככל שניתן של אנשים שבחרו לאכול בריא. כל אחד יכול למצוא את הזמן לשלב את מונבטים בתזונה היומית שלו ושל משפחתו. בין אם מדובר בארוחת בוקר, צהריים או ערב או אפילו כארוחת ביניים מהירה. מונבטים יכולים לשמש כתחליף ללחם, כמקור זמין לפחמימה וחלבון איכותי מן הצומח, או כמנה עיקרית לצד תוספת. פשוט, ומתאים לכולם. כמו שבעז אומר "את מונבטים המצאתי רק בשביל עצמי, אבל זה יצא כל כך טוב, שלא יכולתי לא לשתף את העולם".

ועכשיו, מונבטים יוצאים במבצע מיוחד, ומציעים מבחר מוצרים בשופרסל, בחנויות הטבע המובחרות ובאתר – בהנחות ענק. מגוון המוצרים הרחב, כמו גם הסברים ומתכונים – נמצאים באתר האינטרנט של מונבטים, המציע בנוסף לכל ההנחות, גם מארז היכרות במבצע מיוחד. לרכישה: www.munbatim.com


ממגוון מוצרי מונבטים.