הזירה הנדל"נית תמיד מושכת אליה משקיעים המעוניינים להשקיע בנדל"ן מניב וליהנות מרווח גבוה. אבל רבים מתלבטים אם להיכנס לתחום היות והם סבורים שאין להם את ההון העצמי הדרוש להשקעה.

הבשורות הטובות הן שלא חייבים לסגור משכנתא או לזכות בלוטו וגם לא בהכרח לקבל ירושה נדיבה על מנת להשקיע בנדל"ן. אפשר בהחלט למקסם את המימון, למצוא אלטרנטיבות שונות ולהשתמש בהון עצמי מוגבל לצרכי השקעה. איך עושים את זה? הצעות מהשטח.

משכנתא בהיקף הרחב ביותר
אומרים שאי אפשר להרוויח כסף בלי להשקיע כסף. אחת הדרכים להשקיע בנדל"ן היא למעשה לרכוש נכס להשקעה באמצעות משכנתא, אבל לקבל אותה בהיקף המקסימלי של עד 70% מערך הנכס. מרבית הבנקים לא ששים להעניק מימון כה גבוה, אבל הכל תלוי בהערכת השמאי שיקבע את שווי הנכס ועל פיו יישק דבר.

אומנם המינוף מאוד גבוה באופציה זו, אבל אם הערכת השמאי טובה והבנק מוכן למשכנתא בהיקף גדול בתנאים שתוכלו לעמוד בהם יתכן שמדובר בעסקת חייכם ועם הזמן תוכלו לממן את המשכנתא ויהיה לכם נכס אטרקטיבי ביד. זוהי יכולה להיות דירה להשקעה ששכר הדירה יממן עבורכם את המשכנתא ומעבר לכך.

ברכישת נדל"ן בארה"ב ניתן למצוא מסלולי מימון ב-100% מימון וכך גם באזורים רבים ביבשת אירופה. חשוב מאוד לבצע תחקיר מקדים לצורך ניהול סיכונים שיכלול גם תחזיות של תשואה לפני שלוקחים 100% מימון, כלומר ללא הון עצמי בכלל ומשקיעים בנדל"ן בחו"ל וכן את התשלום לחברת הניהול שתנהל בעבורכם את הנכס כי רוב הסיכויים שלא תוכלו לעשות זאת בשלט רחוק.

אם אין כספים – יש שותפים
דרך נוספת לממן עסקאות נדל"ן ללא הון עצמי או בהון עצמי נמוך היא להכניס שותף לעסקה הנדל"נית שהוא זה שיספק את ההון העצמי ותוכלו בהמשך להתקזז מולו על ההשקעה הראשונית שלו בנכס. אפשר להחליט שאתם אלה שתבצעו את התחזוקה והתפעול או כל הסכם אחר שיהיה WIN-WIN לשני הצדדים.

כך למשל, יש מתווכים ויזמים שמוכנים להשתתף בתהליך הרכישה בתנאי שיהיה להם מישהו שישמור על הנכס, ישפץ אותו, ישביח אותו וכדומה. בדקו את כל האופציות הקיימות לשותפות נדל"נית. הפרטנר הוא המינוף שלכם!

על קרנות ריט כבר שמעתם?
אופציה אחרת להשקעה היא באמצעות קרנות ריט, אלה הן קרנות ציבוריות שמאפשרות לכם לקנון יחידות המשתתפות. כלומר ניירות ערך של הקרנות הנסחרות בבורסה. אפשר להתייחס לזה כמעין הלוואה שמאפשרת לכם לקנות את הניירות ערך אבל לא את הנכס עצמו. קרנות אלה משקיעות לרוב באוסף רחב של נכסים וכך מצמצמות את הסיכון, אבל כאשר מחשבים תשואה והוצאות יש לקחת בחשבון את דמי ניהול הקרן.

 חפשו את הדרך הבטוחה ביותר עבורכם להשקיע בנדל"ן בכסף קטן.