הביטחון הכלכלי הוא אחד מהגורמים המכריעים העומדים לנגד עיננו במציאת עבודה, עבודה קבועה נותנת שקט "תעשייתי" לאדם ומספקת כדי לחיות את חייו בכבוד, מרבית האנשים עובדים למחייתם ומשתכרים ממשכורת חודשית, הדרך המסורתית למימון כלכלי- לעבוד עבור הכסף, אבל מה אם היו אומרים לכם שבמקום שאתם תעבדו עבורו, הכסף יעבוד עבורכם… נשמע אחלה עסקה!

בשנים האחרונות מתפתח צורך לעשות עוד (הרבה) כסף באפס מאמץ ובמקביל לדרך המסורתית התפתח הטרנד החדש של הכנסות פסיביות. הדרך הטובה ביותר לעשות כסף היא כמשקיע אבל השאלה היא – איך עושים זאת?

דרך יחסית קלה ופשוטה היא באמצעות נדל"ן מניב – יזמות נדל"ן  או כהשקעת נדל"ן. ‎בתמציתיות ופשטות הכוונה היא: לקנות דירה, להשכיר אותה ולהנות מהשכירות כהכנסה פאסיבית.

למה דווקא נדל"ן?

גם במצב שבו בועת הנדל"ן תתנפץ ומחירי הדירות יצנחו (באופן זמני) בדומה לכל שוק אחר עדיין יהיה צורך חיוני וממשי בדירות מגורים, שטחי מסחר ועסקים. לכן השקעה זו מבטיחה הכנסה פסיבית משתנה אך די קבועה.

ניתן להשקיע בנדל"ן למגורים כשמו כן הוא, מיועד למגורים בלבד ובנדל"ן מסחרי המיועד למסחר, תעשייה ועסקים. את ההשקעות ניתן לנהל את ההשקעות האלה בדרך ישירה – כשאנחנו מנהלים את הנכסים בכוחות עצמנו וגובים את שכר הדירה, דרך נוספת לניהול הנכסים היא בדרך עקיפה בה אנו נמנה קרן השקעות או חברה לניהול הנכסים וההשקעות שלנו.

כאשר מדובר בנדל"ן מסחרי (נדל"ן מניב), לרוב ההשקעה מחייבת ניהול שוטף שמצריך זמן רב אך מייצרת הכנסה גבוהה יותר נעדיף את הניהול העקיף, כך החברה שנמנה תדאג לכל הנדרש.

כאשר מדובר בנדל"ן למגורים לרוב ננהל זאת באופן עצמאי היות והניהולהוא מינימלי הכולל גביית שכר דירה אחת לחודש והתנהלות פשוטה וישירה ומאחר והתשואה נמוכה יותר מאפיקים אחרים נרצה לשמור על הרווחיות הגבוהה ביותר עבורנו.

השקעה בנדל"ן ניתן לעשות ב-2 דרכים:

השקעה ברווחי הון – כאן מדובר בקניית נכס ומכירה ברווח, כלומר אם רכשנו דירה בסכום של 500,000 ש"ח , נבצע תיקונים ושיפוצים ואז נמכור אותו ב-800,000 ש"ח , כאן נגזר הרווח שלנו. בעסקה מסוג כזה עלינו לבצע את המכירה סמוך לרכישת הנכס על מנת להינות מהרווחים ובמיוחד בשל התנודתיות בשוק הנדל"ן. בדרך כלל השקעות מסוג זה יניבו רווחים רק כאשר השוק במגמת עלייה, כשהקו במגמת ירידה אנו עלולים גם להפסיד הרבה מאוד כסף.

השקעה בתזרים מזומנים – כאן מדובר ברכישת נכס והשכרתו, כאשר משקיע רוכש נכס אך לא מעוניין במכירה שלו, הוא יכול להשכירו ולקבל כסף מידי חודש כדמי שכירות בגין השימוש בנכס.

הכסף מדמי השכירות ישלמו על ההוצאות החודשיות עבור הדירה (משכנתא, ארנונה וכו'), אם ביצענו רכישה טובה של נכס, יישאר לנו כסף גם לאחר כל ההוצאות, נהיה במצב של תזרים מזומנים חיובי.

השקעה זו בהבדל דרסטי מהשקעה ברווחי הון היא השקעה לטווח ארוך ואנחנו לא אמורים להיות מודאגים מתנודות השוק, הדבר היחיד שיעניין אותנו זה התשואה החודשית מהנכס.

היתרון בהשקעה זו היא שמדובר כאן בהכנסה פסיבית, לאחר החיפוש, רכישת הנכס והכנסת הדייר הנכס מתחיל להכניס לנו הכנסה חודשית, כאן כבר הסתיימה העבודה שלנו ההכנסה הזו לא תלויה בנו יותר, הכסף שלנו עובד בשבילנו.

השקיעו בתבונה והיעזרו ביועצי השקעות נדל"ן במידת הצורך.