ניהול קריירה הוא תהליך מורכב ולא כל אחד יודע בדיוק לאן פניו מועדות וכיצד לתכנן את האופק המקצועי. כאן נכנס לתמונה מאמן קריירה, מנטור להצלחה. יועץ שיוכל לסייע לכם להתנהל נכון ולכוון את עצמכם ליעד הסופי.

מה בעצם עושה מאמן קריירה ומה חשוב לדעת על תהליך של אימון קריירה?

מי אתה מאמן קריירה?
מאמן קריירה עוסק בבניית תכנית פעולה עבור מאומנים. התהליך לרוב מתבצע במתכונת של פגישות אישיות, כאשר המטרה היא למפות את החוזקות והחולשות ולאחר הערכה יסודית שלהן להבין מהי הקריירה הנכונה בשבילכם, מהן המטרות והיעדים וכיצד להגיע אליהם.

רוב האנשים מגיעים לאימון קריירה כאשר הם מרגישים שהפוטנציאל שלהם אינו ממומש, הם אינם מצליחים להתקדם או מחפשים תעסוקה אלטרנטיבית או מעוניינים לעבור הסבה מקצועית.
מאמן זה יכול לסייע להבין איזה סוג עבודה אתם באמת מחפשים, איך תוכלו לפתח ולשפר את המיומנויות המקצועיות והבינאישיות שלכם, איזה סגנון תעסוקתי יתאים לכם (מהבית, מהמשרד).
יש מאמני קריירה שמלווים מנהלים בהתמודדות עם קולגות ועובדים ועם התפקיד הניהולי עצמו והאחריות העצומה שהוא טומן בחובו.

התהליך עצמו מאוד ממוקד וכולל יעדים, סימולציות לשכלול הכישורים, משימות יומיומיות, הכנה לראיונות או לתקשורת עם עמיתים.

שינוי מקצועי? אתם לא לבד
אימון הוא סוג של הדרכה ולא טיפול, לא מעמיקים ב"מדוע אנחנו לא מתקדמים בחיים כפי שהיינו רוצים" אלא בהעלאת החסמים ואיך אפשר לנטרל אותם בפרקטיקה. ההגדרה של מאמן היא של שותף בתהליך למקסום הפוטנציאל האישי והמקצועי.

חשוב להבין שהתהליך הוא בשליטת המאומן ורק בו והמאמן אינו יכול לעשות את העבודה בשבילכם אלא רק להקנות לכם כלים וטכניקות לניהול הקריירה והאחריות היא שלכם. אם מאמרן הקריירה ייתן לכם משימה למשל, לשכתב מחדש את קורות החיים, להגיע לראיונות עבודה ולא תעשו זאת האימון עשוי להיכשל.

איך לבחור את המאמן הנכון בשבילכם?
כדאי להשקיע בבחירת מאמן קריירה כמו בשותף זוגי. זכרו שאותו אדם עתיד ללוות אתכם ברגעים האישיים המורכבים ואמור לסייע לכם להשיג כמה שיותר. מומלץ לפנות למישהו עליו קיבלתם המלצות ממקור ראשון ולפגוש אותו על מנת לזהות כימיה ולבחון שהוא אכן בעל אתיקה, ניסיון, מיומנויות והתלהבות מהתפקיד.
אתם מעוניינים במישהו שירים אתכם ויעודד אתכם ועם זאת, ידע מתי להיות קשוח והחלטי. חשוב לוודא שתכנית האימון שהוא יבנה אכן מותאמת לצרכים הספציפיים שלכם מאפשרויות קריירה דרך פיתוח תוכנית פעולה ועד ליווי בהשגת היעדים.

היתרון של מאמן קריירה זה שהוא אובייקטיבי וישות חיצונית, בעוד חבריכם ובני משפחתכם רוצים בטובתכם ולעיתים עשוי לפספס את מה שעליכם לעשות כדי להצליח, מאמן קריירה אף הוא רוצה בטובתכם אבל הוא רואה דברים בצורה אובייקטיבית ומקצועית ויכול להניע אתכם לפעולה.

הנוכחות של מאמן קריירה בחייכם עשויה לסייע לכם להתמודד עם מתח וחרדה המלווים את חייכם המקצועיים ולהעלות את הדימוי העצמי ולהעצים אתכם בעת תהליך חיפוש העבודה ולהשאיר אתכם ממוקדים במטרה עד השגת היעד הנחשק.