מיקרו

חיממתם משהו קצת יותר מידי והוא השפריץ על כל רחבי המיקרו … נשמע מוכר? כל שצריך הוא למלא מעט מים (בערך 1/4 גובה) בקערה קטנה (אבל כזאת שאפשר להכניס למיקרו) להוסיף למים לימון חצוי או פרוסות לימון, להכניס את הקערה למיקרוגל ולהפעילו למשך 3 דקות. מחכים מעט, מוציאים את הקערה, מנגבים והמיקרו שלכם מצוחצח ונקי לפחות עד לחימום הבא.

קומקום

שוב הקומקום מלא באבנית… הנה כך תחזירו את הטעם לקפה שלכם: הרתיחו מים בקומקום. אחרי הרתיחה תוסיפו 2 כפות של  מלח לימון והמתינו כמה דקות. שיפכו את המים המומלחים ובדקו .. כבר נקי? אם לא חיזרו שוב על הפעולה. כשהחלטתם שכבר נקי, שפכו את המים המומלחים והרתיחו מים רגילים לניקוי שאריות המלח, חזרו על הרתחת מים רגילים עוד פעם פעמיים.. בפעם השלישית תכינו לכם קפה.

ניקוי האמבטיה

כשאתם רוצים להתקלח על נקי…וגם כדי למנוע הצטברות עובש ופטריות. ערבבו כמות שווה של מים ומיץ לימון בבקבוק ספריי ורססו את האמבטיה ואת דפנות המקלחת חכו מספר דקות, שפשפו עם מטלית מחוספסת והחזירו לאמבטיה את הברק הלבן שלה.

שירותים

אז עשו מה שעשו .. ועכשיו כדאי לנקות .. בכל זאת קצת הגיינה. לא חייבים אקונומיקה. אפשר גם להרטיב עם המברשת המוכרת מעט את האסלה ולשפוך  לתוכה כף מלח לימון וכף סודה לשתיה, לשפשף מעט עם אותה מברשת ולהמתין כמה דקות. ולא לשכוח לנקות גם את מושב האסלה עם סמרטוט לח טבול גם הוא במלח לימון וסודה לשתיה.

ניקוי יסודי של כל הבית

ניקיתם ונשארו עוד מלא דברים שכדאי לנקות? תאלצו לחכות לכתבה נוספת כזאת או שפשוט תיקחו עוזרת משק בית.